טלפון: 09-9566908
0
You have 0 items in your cart
המדריך לבחירת ראווטרים - תמונה מייצגת

כיום, מיותר אולי לציין, האינטרנט תופס תפקיד מרכזי בחיים של כולנו. בתנאים האלה, לא מפתיע מדוע יש צורך באמצעים שיאפשרו, מבלי להיכנס למונחים טכניים מורכבים, לקבוע נתיבים ולהפיץ חבילות נתונים בין רשתות תקשורת שונות – ראווטרים, מבחינה מעשית. הנה כל מה שחשוב לדעת על הראווטרים ומספק דגשים מהותיים בבחירת הראוטר.

תפקידיו המגוונים של ראוטר

ראווטרים, כאמור, מנתבים נתונים בין רשתות: התרחישים הנפוצים הם ניתוב מרשת האינטרנט לרשתו הפרטית של המשתמש, או לחילופין בין מחשבים שונים הנמצאים בטווח הקליטה של רשת מסוימת (אינטרנט אלחוטי, למעשה). הנתב מאפשר, בהמשך לכך, להתחבר באופן עצמאי לרשת, באופן אלחוטי וללא חיבורים – צורך בסיסי כיום כמעט בכל בית ומשרד בישראל.

התקנת ראוטר אינה נחשבת למורכבת במיוחד, והיא מתחילה, כמובן, עם רכישת הראוטר. התקשורת מבוססת על העברת נתונים מרשת האינטרנט למודם, המחובר לרוב למחשב הראשי, ומשם העברה שלהם, באמצעות הנתב, למחשבים המסוגלים לקלוט רשתות אלחוטיות. כיום, בחירה נפוצה היא בנתבים הכוללים בתוכם מודם מובנה, מה שחוסך חיבורים פיזיים.

כך עושים זאת נכון

ראווטרים נבדלים ביניהם, כאמור, בשורה ארוכה של משתנים, מה שיוצר אבחנה ביניהם גם מבחינת האיכות. ראוטרים מומלצים, ברמה הכללית, יהיו כאלה אשר מבצעים את עבודת ניתוב והעברת הנתונים בצורה המהירה ביותר, עם מינימום תקלות. אנטנת הקליטה של הראוטר, למשל, תגדיר את הטווח אליו מועברת הרשת בפועל, ולכן משפיעה על האופן שבו ניתן לנצל את התשתית הזו בצורה מקסימלית. דוגמא נוספת היא סוג החיבור לאינטרנט, כאשר האבחנה העיקרית היא בין חיבור ADSL לחיבור בכבלים.

יש לתת את הדעת על כך שבמקרה של ראווטרים, איכות החברה המייצרת אותם הוא המשתנה המשמעותית ביותר שנכנס לתוך המשוואה. חברה אמינה תספק ראוטר מומלץ שעומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות, מה שמונע, למשל, ניתוקים חוזרים ונשנים.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
המדריך לרכישת ציוד Ubiquiti

מאמרים בנושא

דילוג לתוכן