טלפון: 09-9566908
0
You have 0 items in your cart

נתב סלולרי: מידע בסיסי למתעניינים

נתב סלולרי - מדריך למתעניינים - תמונה מייצגת

בעידן הנוכחי אנחנו צריכים להיות מחוברים לאינטרנט (כמעט) בכל רגע נתון. הטלפון הנייד שלנו, בייחוד כזה המוגדר גם כ"חכם", מגלם את זה בדיוק. מה שחשוב להדגיש הוא שגלישה סלולרית עשויה בהחלט להכניס לתמונה אמצעי חיוני, העונה לשם נתב סלולרי. הנה כל מה שחשוב לדעת על נתבים מהסוג הזה.

על נתבים סלולריים

ברמת ההגדרה שלו, נתב סלולרי הוא נתב אשר מתחבר לרשת האינטרנט, דרך חיבור סלולרי, ומאפשר הפצה של תקשורת אלחוטית (הידועה גם בתור תקשורת WiFi). המשמעות הישירה היא שניתן להתחבר לרשת, כאשר האינטרנט במכשיר מופעל, גם במכשירים הסמוכים לו, דוגמת טאבלטים או מחשבים ניידים. כמו כן, ניתן לחבר לנתבים קווי טלפון רגילים, או אפילו מחשב באמצעות חיבור קווי.

הרוכשים נתב סלולרי, וזו נקודה משמעותית ביותר, מקבלים לרוב רשת אלחוטית המוגדרת מראש, על ידי החברה המספקת. רשת זו פתוחה ואינה מצריכה הקלדת סיסמא על מנת להתחבר אליה. עם זאת, כמו כל רשת אלחוטית, ברור שמומלץ להגדיר סיסמא בהקדם האפשרי, ורצוי כזו שאינה פשוטה לפיצוח כלל וכלל.

מגוון רחב של אפשרויות

נתב סלולרי כיום מציע עולם ומלואו, מה שתורם בוודאי לאלה המתבססים עליו. ראשית, מדובר כאן על האפשרות לחבר אנטינה חיצונית לנתב, ובכך לשפר את קליטתו הסלולרית בעשרות מונים. נתבים מתקדמים כיום כוללים מותגים, באמצעותם ניתן לבחור אם להשתמש באנטנה הפנימית או החיצונית של המכשיר (ברירת המחדל מתבססת על האנטנה הפנימית). נתבים כוללים בתוכם חיבורים המאפשרים תקשורת עם מחשבים (חיבורי רשת), טלפון קוויים או אלחוטיים (חיבור טלפון) ועוד.

חשוב להדגיש כי כדי להפיק מהם את המקסימום, מומלץ להתייעץ עם חברות הפועלות בתחומי הסלולר, המחשבים או תשתיות מחשוב. אלה בוודאי יסייעו בוודאי להתאים את דגם הנתב הסלולרי לצרכים האישיים של אלה שעתידים להשתמש בהם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מרכזיות IP

המאמר הקודםלמאמר הבא

מאמרים בנושא

דילוג לתוכן