טלפון: 09-9566908
0
You have 0 items in your cart

מתגים ונתבים: כל צרכי התקשורת שלכם

network switch

מחפשים "מתגים ונתבים"? בלנטק תמצאו את כל צרכי התקשורת שלכם, לרבות מתגים (הידועים גם כ Switch בלועזית) ונתבים (או ראוטר בלועזית). אנו מספקים מגוון רחב של נתבים ממותגים שונים המותאמים למערכות תקשורת ורשתות ביתיות וארגוניות בכל גודל.

איך תבחרו את המתגים המתאימים לכם?

בחירת המתג מתבצעת בהתאם לכמות החיבורים שהוא אמור לשרת. קיימים מתגים בעל מספר מוגבל יותר כניסות המותאמים לחללים בהם הוא אמור לשרת כמות קטנה יותר של מכשירים, וכן מתג המותאמים לפריסה נרחבת יותר של הרשת. במרבית הארגונים הגדולים מומלץ לתכנן את הרשת בצורה שבה כמות קטנה יותר של כניסות תיושם בחללים קטנים, בעוד מתג אחד מרכזי מנהל את הצמתים השונים ברחבי הרשת עצמה.

איך בוחרים את הראוטר הנכון עבורכם?

בחירת הראוטר או הנתב הנכון עבורכם תתבצע בשילוב שיקולים דומים לאלה שבהם בחרתם את המתג, כאשר לרב תעדיפו להשתמש בראוטר כאשר אתם מתחברים לרשת חיצונית. בנוסף, נתבים רבים היום הם אלחוטיים ומאפשרים חיבור לרשת גם ללא חיווט. חיבורים אלה יוכלו לאפשר כניסה לרשת באמצעות מסופונים, מכשירי טאבלט, טלפונים ניידים ומחשבים ניידים או נייחים הכוללים אפשרות לחיבור רשת.

לכן, כאשר אתם בוחרים מתגים ונתבים נסו לתכנן מראש את הפרישה של הרשת כולה, וכך תוכלו לדעת מה הטווח אליו הראוטר או הראוטרים צריכים להגיע, וכן אילו חיבורים תוכלו להרחיב גם בצורה פיזית ולקשר ביניהם עם מתג.

איך המתגים עובדים?

רבים שואלים מהו בעצם תפקידם של המתגים וכיצד הם עובדים? הסיבה לקיומם של המתגים כפולה. הראשונה היא חלוקה של חיבורים בתוך החלל באמצעות כבל רשת, והשניה היא העובדה כי כמות כתובות ה IP שניתן להעניק לכל חיבור רשת מוגבלת, ולכן הנתב מעניק כתובת פנימית לכל אחד מהחיבורים.

כך, לדוגמה, הרשת "לומדת" כי על מנת להגיע למדפסות מסויימות יש להשתמש בכתובות הפנימיות שלהן. רשת המתוכננת בצורה נבונה תאפשר כניסה מרחבי הרשת הפנימית (ולעתים גם החיצונית תלוי בהעדפות ובשיקולי אבטחה) לכל אחד מהמכשירים המחוברים אליה.

לקבלת יעוץ מקצועי בתחום מתגים ונתבים התקשרו אלינו ללנטק מערכות ותקשורת בע"מ בטלפון 09-9566908

המאמר הקודםלמאמר הבא

מאמרים בנושא

דילוג לתוכן