טלפון: 09-9566908
0
You have 0 items in your cart

מערכות הגברת קול

מערכות הגברת קול - תמונה מייצגת

מערכות הגברת קול מורכבות ממספר פריטים שיחדיו יוצרים את התוצאה הסופית המבוקשת. בין מרכיביה של מערכת קול ניתן למצוא רמקולים, מגברים, נגני תקליטורים או ממירים דיגיטליים, כבלי אודיו ועוד. מובן כי איכותו של כל אחד מהמכשירים הללו תשפיע על התוצאה הסופית ועל שאר המכשירים, ובמובן הזה השלם הוא אכן גדול מסכום חלקיו. בין אם אתם מעוניינים לרכוש מערכת הגברת קול לשימוש אישי או ציבורי, ביתי או עסקי, עבור מופעי מוזיקה או עבור הרצאות, למופעי חוץ או פנים, מוטב לבצע את הרכישה מחברה אמינה ומוכרת, אליה תוכלו לפנות בכל נושא ושאלה. לפני שרוכשים מערכת כזו יש חלקים רבים לשים לב וללמוד עליהם. הנה הסבר על החלקים העיקריים –

רמקולים

ישנם סוגים רבים של רמקולים, הנבדלים אחד מהשני בפרמטרים רבים המשקפים את התפקידים שעליהם למלא ואת מחיריהם. באופן כללי ניתן לומר כי הרמקולים הם החוליה האחרונה והחשובה ביותר המחברת בין כל חלקיה של מערכת הגברת הקול. הרמקולים למעשה מתרגמים את האותות החשמליים של המוזיקה לצליל שהאוזן האנושית מסוגלת לקלוט. כאשר מדובר ברמקולים שמטרתם הגברה לכמות גדולה של אנשים (בניגוד למערכת הגברה לסלון הביתי, למשל) ישנם שני סוגים עיקריים – רמקולים פסיביים הדורשים חיבור למגבר חיצוני ומתאימים בדרך כלל לאירועים גדולים ורבי משתתפים הודות ליכולתם להפיק סאונד בעוצמה גבוהה, ורמקולים אקטיביים הכוללים רמקול עם מגבר מובנה. הרמקולים האקטיביים, בניגוד לפסיביים, אינם דורשים חיבור למגבר נוסף, ומאפשרים חיבור ישיר עם מקור אודיו ללא צורך במיקסר.

מיקרופונים

במידה ואתם מתכננים להשתמש במערכת ההגברה שלכם לצורכי הגברת קולם של אנשים דוברים או שרים, תזדקקו גם למיקרופונים. המיקרופונים ממירים צלילים וקולות לאותות חשמליים שעוברים למערכת ההגברה ומועצמים. ישנם מספר סוגים של מיקרופונים (דינמיים, קונדנסרים ומיקרופונים אלחוטיים) ויש להתאים את סוג המיקרופון לצורכי האירוע.

מיקסר

תפקידו של המיקסר לרכז, לאזן איכויות ולערבב בין ערוצי הסאונד השונים המחוברים אליו, בנוסף המיקסר יכול לבצע ערבולים מורכבים ולהוסיף אפקטי סאונד למוזיקה הנשמעת. שמות נוספים למיקסר הם האיקוולייזר או מעצב סאונד.

מגברים

במידה והמערכת מורכבת מרמקול פסיבי ומיקסר לא משולב, יש להצטייד גם במגבר. המגבר קולט את הצלילים מהמיקסר ומגביר אותם לווליום הנדרש.

מתעניינים ברכישת מערכת קול ויש לכם שאלות נוספות? פנו אלינו דרך האתר או דרך הטלפון 09-9566908

מאמרים בנושא

דילוג לתוכן