טלפון: 09-9566908
0
You have 0 items in your cart

מערכות אל פסק

מאמרים ומדריכים

אל פסק: מה זה בעצם ומה החשיבות לארגונים

אל פסק, או באנגלית UPS – uninterruptible power supply, הינו מכשיר המספק מתח חשמלי למכשיר אחר כאשר הבטרייה של מכשיר זה אינה יכולה לספק לו בגלל בעיות שונות: הפסקות חשמל, תנודות שיכולות לפגוע ברכיביו האלקטורניים של המכשיר והפרעות שנובעות ממכשירים אחרים בסמוך למכשיר שנמצאים באותה הרשת אשר מספקת לכולם חשמל.

 

האל פסק שונה מגנרטור או מערכת חשמל בכך שהוא מספק כמעט במיידי הגנה מהפרעות של כניסת חשמל. הוא פועל באמצעות מספר בטריות גדול יותר ומעגל אלקטרוני למשתמשים בעלי צריכת חשמל נמוכה, או באמצעות גנרטור הפועל על מנוע בעירה פנימית (דיזל) למשתמשים בעלי צריכת חשמל גבוהה.

 

המכשיר בנוי ממטען חשמלי, סוללה או מצבר וממיר. המטען החשמלי בעזרת זרם חילופין מקבל חשמל מרשת החשמל כיוון שתפקידו הוא לספק חשמל למצבר או לסוללה. הסוללה מספקת מיידית זרם לממיר, הממיר מפיק זרם חילופין במתח סטטי, וזרם החילופין הזה מועבר למכשיר החשמלי.

 

זמן הפעולה של האל פסק הוא לא ארוך, לרוב בין 5 ל-15 דקות, אבל זה מספיק זמן לארגן מקור כוח עזר אחר או לכבות את המכשיר בצורה נכונה שלא תפגע בו. היחידות בהן מודדים את הזנת האל פסק הן קילו-וולט אמפר (KVA – kilovolt ampere).

 

האל פסק טוב לעסקים, ובפרט לעסקים גדולים כיוון שבישראל עלולות להיות לא אחת הפסקות חשמל ממושכות או הפרעות בסיפוק המתח החשמלי כאשר ישנו עומס על חברת החשמל. בעומס כזה חברת החשמל מחברת טורבינות כדי לרצות את כולם אך תהליך זה עלול לגרום לתקלות שונות.

 

לכן חברה אשר עובדת ומנהלת את ענייניה ב- internet, כלומר צריכה בהכרח שיתוף פעולה עם חברות או אנשים אחרים בעולם, ומעבירה נתונים דרך המחשב ודרך רשת האינטרנט, אינה יכולה לתפעל כאשר קורה משהו לרשת המחשבים, ורשת החשמל מפסיקה לעבוד וברגע שהיא אינה מתפקדת היא מפסידה זמן עבודה וכסף.

 

עסקים גדולים יכולים גם להפסיד המון כסף ברגע שהפסקת החשמל או התקלות נמשכות לזמן ארוך יותר, כך זה עולה יותר לחברה כי התקשורת שלה, כלומר יכולת התקשור שלה עם חברות אחרות לא תפעל כשורה, ולכן ממולץ מאוד לחברות לרכוש את מכשיר האל פסק.

 

חברות אשר עובדות בשיטת ה- call center – או בעברית מוקד שירות יכולות להיפגע גם כן, כיוון שתפקיד השירות הוא לקבל או להעביר מידע באמצעות רשת טלפונים, e-mail, פקסים, התכתבויות במצב on-line, כלומר באותו רגע מיידי, מלקוחות או אל לקוחות שונים.

 

המטרה יכולה להיות שיווקית או לענות על צרכים ושאלות של לקוחות החברה. והעברת המידע היא קריטית כי זהו הייעוד של החברה. וכאשר ישנן הפרעות חשמל, האל פסק שומר על המכשירים, ומעניק מספיק זמן לחבר אותם ולתפעל אותם בצורה אחרת, וכך העסק יכול להיות רגוע.

 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מוצר מחודש

בלוג תקשורת מחשבים

מערכות אל פסק - קריאה נוספת

למה כדאי להשקיע באל פסק - תמונה מייצגת

זמן שווה כסף

בעלי עסקים יודעים שזמן שווה כסף ולכן, כאשר זמן עבודה מתבזבז, זה בהכרח פוגע ברווחים...
Read More
תמונה מייצגת - להגן על המידע

להגן על המידע

הפסקות חשמל פתאומיות הן מאוד מתסכלות ומשאירות אותנו, לרוב, יושבים חסרי מעש בחושך מוחלט. גרוע...
Read More
תמונה מייצגת - מערכות אל פסק

מה זה אל פסק מומלץ?

למידע נוסף אודות אל פסק מומלץ לחץ כאן קשה לדמיין את חיינו ללא חשמל. החשמל...
Read More

צרו קשר

מלאו את הטופס ונהיה בקשר בהקדם – צוות המומחים שלנו כאן לרשותך

    דילוג לתוכן