להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 

שלח
 
        
 
     
 

 תשתיות תקשורת

 

 
אין זה סוד שהעולם בו אנו חיים מבוסס על תקשורת. הדבר נותן את אותותיו גם מבחינה טכנולוגית, עם שורה ארוכה של תשתיות ומוצרים שנועדו לאפשר תקשורת ברורה, מהירה ונטולת תקלות. אז מהן בכלל אותן תשתיות תקשורת נפוצות כיום? המאמר הבא מתייחס לסוגיה הזו בדיוק.

תקשורת טלפונית
את הסקירה ראוי להתחיל עם צורה מסורתית של תקשורת, באופן יחסי, אך כזו שעברה התאמה מאסיבית למאפיינים של העת הנוכחית. תשתיות תקשורת טלפונית מהוות כיום עולם ומלואו. זה מתחיל עם התשתית הקווית המאפשרת שיחות טלפון ברשת הביתית, בתוך מדינה מסוימת אך גם בין מדינות, ונמשך עם תשתיות הסלולר, שמוקמות בישראל חדשות לבקרים, מה שמאפשר כניסת שחקניות חדשות לשדה המשחק.

תשתיות תקשורת ייחודיות יכולות בהחלט לאפיין גם משרד, מוסד ציבורי או בית פרטי. דוגמא מובהקת של תשתית תקשורת שכזו היא מרכזיה, אשר תכליתה ניתוב שיחות המתקשרים והפנייתם לנותני השירות המתאימים להם ביותר. כיום, ניתן למצוא מרכזיות הפועלות על בסיס רשתות תקשורת מחשבים בלבד (IP), והן נפוצות במיוחד.

תקשורת בין מחשבים
סוג נוסף של תשתיות תקשורת מכניס לתמונה, איך לא, את האינטרנט. ברמת המאקרו, ניתן להצביע על התקשורת שנדרש לבצע בין מחשבים אישיים לבין שרת ספקית הגישה לאינטרנט, שמחזיקה בתשתית משלה לכל אורך מדינת ישראל. גם כאן, ניתן למצוא צורות מגוונות של תשתיות, ובין השאר תשתית בכבלים, או תשתית ADSL.

ברמת המיקרו, ניתן להתקין תשתיות, גם כאן, בתוך בתי עסק, ארגונים, מוסדות ובתים פרטיים. יש לכך מספר צורות עיקריות, ובכלל זה רכיבים חיוניים דוגמת נתבים, מתגים, רכזות או נקודות גישה. התכלית העיקריות של תשתיות אלה היא תקשורת אלחוטית ומעבר נתונים בין מספר מחשבים הנמצאים באותה רשת או סביבה, ללא צורך בחיבורים קווים מורכבים.
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
מתגים
 
 
 
אתר זה נבנה ומקודם בגוגל על ידי חברת מדיה גרופ