להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 

שלח
 
        
 
     
 

 נתבים

 

 
דומה כי אין צורך להכביר מילים על השתלטות האינטרנט על חיינו במרוצת השנים. הצורך כיום במשרדים, במוסדות ובבתים פרטיים הוא לקישוריות גבוהה במיוחד, שהביטוי המובהק שלה הוא היכולת לגלוש מכל מקום בסביבה הקרובה מבלי שיש צורך בחיבורים חוטיים. מבחינה מעשית, הדבר נעשה באמצעות נתבים, או ראוטרים, אליהם המאמר הנוכחי יתייחס.

קווים לדמותם של הנתבים
נתבים, ברמת ההגדרה המאד בסיסית שלהם, מיועדים לקבוע נתיבים שונים של תקשורת ולהפיץ בין רשתות תקשורת נתונים מכל סוג. נתב משמש, לכן, לא רק ככלי המאפשר תקשורת בין רשת האינטרנט כמכלול לרשת הפרטית של משתמש מסוים, אלא גם בין מחשבים שונים הנמצאים תחת אותה רשת.

כיום, כיאה לעידן בו אנו חיים, המילה האחרונה בתחום היא נתב אלחוטי. פריט פשוט למראה זה – קופסא שחורה עם אנטנה, למעשה – אשר מחוברת למחשב אליו מחובר גם המודם (עם זאת, יש כיום לא מעט נתבים אשר כבר כוללים בתוכם מודמים מובנים). הנתבים מאופיינים בטווחי קליטה משתנים, אם כי ברוב המקרים טווח הקליטה יספיק לסביבה בה נמצא הנתב. סוגיה משמעותית אחרת שיש לתת עליה את הדעת היא אופן החיבור לאינטרנט, כאשר האפשרויות המקובלות הן חיבור בכבלים לעומת חיבור ADSL.

כך עושים זאת נכון
התקנת נתבים אינה משימה מורכבת יתר על המידה, שעה שהחלק הארי של הנתבים המשווקים כיום כולל חוברת התקנה מפורטת, אפילו בשפה העברית. כמו כן, בחלק מהמקרים התקנת הנתב נעשית באמצעות תוכנת מחשב המגיעה יחד עם המוצר. על כל פנים, מומלץ מאד להגדיר בעת ההתחברות סיסמא ושם משתמש שיהיו ידועים רק לאלה שעתידים להשתמש ברשת האלחוטית.

שימו לב שחברות הפועלות בתחום ומספקות את הנתבים יציעו לרוב מערך שירות ותמיכה, המסייע בהתקנה, בתפעול ובתחזוקה גם יחד.
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
מרכזיות
 
 
 
אתר זה נבנה ומקודם בגוגל על ידי חברת מדיה גרופ