להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 

שלח
 
        
 
     
 

 מתגים

 

 
זהו אחד הרכיבים החשובים ביותר ברשתות המחשבים כיום, וכזה שמקבל על עצמו את המשימה המורכבת של חיבור בין צמתים שונים באותה רשת. הכוונה היא, ולא צריך להיות מומחה בתחום כדי לדעת זאת, היא למתגים, המהווים חלק מכל מערכת תקשורת בבית, במשרד או במוסד ציבורי. הנה כל מה שחשוב לדעת עליהם.

קווים לדמותם של המתגים
התכלית העיקרית של מתגים, כאמור, היא לחבר מספר מחשבים ברשת מסוימת. מה שחשוב להדגיש הוא שאת הפעולה הזו מבצעים, בצורה זו או אחרת, גם רכיבים אחרים, ובעיקר רכזות, נתבים ונקודות גישה. המתגים, באופן ספציפי, מזהים את יעדו של המידע המתקבל על ידיהם, מה שמביא לכך שהשליחה שלו נעשית אך ורק למחשבים הספציפיים שצריכים לקבל אותו. על כל פנים, במגזר הביתי נהוג השימוש במתגים בעיקר עבור רשתות הכוללות ארבעה מחשבים לפחות, או לחילופין כאשר הצורך הוא להעביר בין המחשבים מידע בכמות גבוהה.

יתרון משמעותי של מתגים, ביחס לצורות אחרות של תקשורת בין מחשבים, נוגע למהירות שליחת המידע. במקרה הזה, מדובר על מהירות גבוהה במיוחד עקב יכולתם של המתגים לבצע את פעולת שליחת וקבלת המידע באותו זמן. המשמעות הישירה של כך היא שהעברת קבצים "כבדים", או אפילו משחק משותף ברשת, נעשים בצורה מהירה וחסרת תקלות.

המפתח להצלחה: מתג של חברה איכותית
מתגים, כיאה לחשיבות המכרעת שלהם, מגיעים במגוון רחב של דגמים וסוגים. על מנת שפעולת התקשורת באמצעותם תיעשה על הצד הטוב ביותר, חשוב לתת את הדעת לא רק על המפרט הטכני של המתג, אלא גם על החברה שעומדת מאחוריו. בתחום זה, המלצה מועילה היא לדבוק בחברות המוכרות יותר, אשר מציעות לרוב מוצרים אמינים יותר.

על כל פנים, מומלץ להתייעץ עם חברות המספקות מתגים, כמו גם רכיבי תקשורת או תשתיות מחשב אחרות. פעמים רבות, החברות מבצעות את ההתקנה של הרשת, או אפילו מסייעות בתחזוקה שלה.
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
נתבים
 
 
 
אתר זה נבנה ומקודם בגוגל על ידי חברת מדיה גרופ