להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 

שלח
 
        
 
     
 

 חדרי מחשבים

 

     
  כמעט ולא ניתן יהיה למצוא היום עסק, חברה, או ארגון המסוגלים להמשיך ולתפקד ללא מערכות תקשורת, בין אם פשוטות יותר או מורכבות יותר. תקשורת בעולם העסקים של היום היא הכול ומשום כך ובייחוד כאשר מדובר בעסקים וחברות גדולים במיוחד, ניכרת ההשקעה הרבה שמשקיעות אותן חברות ביצירת רשת תקשורת מפותחת ומתקדמת אשר לרוב תהיה מבוססת על רשת מחשבים שבלעדיה כמעט ואי אפשר לפעול.


הפעלה של מספר רב של מחשבים בניגוד להפעלה של מחשב אחד או שניים בבית פרטי דורשת הקמה של תשתיות מורכבות יותר ולמעשה על מנת להקים רשת מחשבים גדולה בחברה או עסק יש צורך היום גם בהקמה של חדר מחשבים כחלק מאותן תשתיות.

התשתיות שמרכיבות חדר מחשבים או כיתת מחשבים בעסק או ארגון הן אותן התשתיות הדרושות לתפעול כל מחשב כולל חיבור לרשת האינטרנט, חיבורו לחשמל וחיבור של מספר מחשבים לרשת מחשבים שתיצור העברת מידע נוחה ומהירה בין מספר מחשבים.

חדרי מחשב ניתן למצוא היום בסדר גודל קטן בבתי ספר, מכללות ואוניברסיטאות אשר מחזיקות ומפעילות חדרי מחשבים לצרכי הסטודנטים והתלמידים, אך חדרי מחשב בסדר גודל משמעותי ניתן למצוא היום בחברות גדולות, בייחוד בחברות העוסקות בתחומי תקשורת שונים ומתוקף פעילותן נדרשות לספק ללקוחות תעבורת מידע או גישה לבסיסי מידע ממוחשבים.

חדרי המחשב הפכו למעשה ללב הפועם של כל ארגון המושתת על בסיסי נתונים ומאגרי מידע ממוחשבים והשבתה של חדר מחשב בארגון משמעותה השבתת הארגון כולו. כמות גדולה של מחשבים בארגון משמעותה כמות גדולה של חיבורים לחשמל, מתגים וכמובן גם שרתים ואת אותו ציוד קצה אוספים למעשה לחדר אחד שבארגונים קטנים יהיה קטן מאוד, בגודל של לא יותר מ- 10 מטרים רבועים ובארגונים גדולים אותו חדר מחשב או חדר שרתים יכול להגיע למימדים עצומים וכבר יהיה מדובר באולם מחשבים.

מכיוון שמדובר בציוד קצה יקר ועדין וגם כזה אשר דורש טיפול ושמירה מבחינת טמפרטורה, חדרי המחשבים של היום הפכו דומים יותר למעין מעבדות וברוב החברות והארגונים המחזיקים בחדר שרתים גדול יש תמיד בעל תפקיד אשר אחראי על תפעולו השוטף של חדר המחשבים והשרתים, תחזוק הציוד ושמירה על הציוד. מכיוון שציוד שכולל בתוכו כמות גדולה של שרתים נוטה גם להתחמם בעקבות עומס רב, ברוב חדרי המחשבים וחדרי השרתים שמים דגש לא מועט על שמירת טמפרטורה וקירור.

מי שמבקש היום לבנות חדר מחשבים ושרתים לארגון או לשדרג חדר מחשבים קיים ומיושן יכול לפנות לכל חברת תקשורת המתמחה ומנוסה בבניית חדרי שרתים ומחשבים וזו תמונה על מלאכת ההקמה הכוללת ראשית את אפיון הצרכים בחברה, הבנה של כמות הציוד הדרושה ובהתאם לכך ניתן לתכנן את גודל החדר הדרוש, כמות החשמל הדרושה ובהתאם לכך התאמה של איוורור וקירור בחדר וגם החלטה על ציוד נוסף כמו גנרטורים שיחלו לפעול בכל מקרה של הפסקת חשמל.

מעבר להתאמת ציוד קצה לחדר המחשבים ישנה חשיבות למבנה החדר ולמיקומו בבניין וכך כיום בכל מבנה חדש אשר נבנה לצרכי חברה גדולה, מתכננים מבעוד מועד את מיקומו וצורתו של חדר שרתים ומחשבים שצריך לכלול ברוב המקרים רצפה צפה אשר מתחתיה ניתן להעביר מערכות קירור וישנה גם חשיבות לקרבתו של חדר השרתים אל נקודות המחשב וגם ליצירת חדר מפעילים בסמוך לחדר המחשבים, כל זאת מתוך הבנה כי אכן מדובר בחדר רגיש והכרחי שדורש תכנון וטיפול על מנת לסייע לעבודה השוטפת של הארגון.
 
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
מסדי תקשורת
 
 
קידום אורגני | קידום אתרים