אבטחת מידע היא הגדרה כללית לתיאור של תהליכים אשר מבטיחים את הגנת המידע שלכם וגם את הזמינות, האמינות והפרטיות של המידע, כגון חומת אש, אנטי-וירוס ותוכנות הגנה שונות.
 
 
הגישה למידע מאוחסן במחשבים שלנו הפך לנגיש הרבה יותר בשנים האחרונות והרבה יותר חברות מאחסנות את המידע החשוב ביותר בתוך מערכות המחשבים שלהם. רוב החומר המאוחסן הוא סודי ואינו מיועד לעיניהם של ציבור העובדים.
 
 
כיום ישנם "פורצי מחשבים”, אשר זהו מקצועם. הם מתפרנסים מ"פריצה" למערכות מידע סגורות מפני הציבור בעזרת טכנולוגיה מתקדמת וידע מקצועי רב. חומת האש ותוכנת אנטי-וירוס, ניתנת לעקיפה בידי ה"פורץ המיומן”.
 
 
יותר עסקים כיום נתמכים לחלוטין במידע המאוחסן שיש להם במערכות הממוחשבות, כגון: פרטים אישים של העובדים, משכורות, רשימות לקוחות, מספרי חשבונות בנקים ועוד. ללא פרטים אלה העסק יתקשה להתקיים כלל ויש צורך במערכת אבטחה מתקדמת, כדי לבצע הגנה מקסימלית.
 
 
כדי לבצע אבטחת רשתות רצינית ויעילה, צריך להשקיע בנהלי עבודה מוקפדים, מוצרי אבטחה בעלי טכנולוגיה מתקדמת ותהליכים רבים.
 
 
במסגרת פתרונות התקשורת המוצעים היום, ישנם מוצרים אלחוטיים ואלה עלולים להוות יעד ל"פורצי מחשבים". כאשר מדובר במס' מחשבים המחוברים ברשת, ביתית או עסקית – יש צורך בנתב שיחבר ביניהם או יתחבר לאינטרנט. אם בחרתם בנתב אלחוטי והרשת שלכם אינה מאובטחת כראוי, אתם חשופים לחלוטין ולכן אתם זקוקים למערכת אבטחה טובה, כדי שלא יוכלו בעלי מחשבים אחרים להכנס אל המחשב שלכם ולדלות משם מידע אישי.
 
 
במקרים בהם יש מידע סודי בעסק, העדיפות היא לנתב קווי, אשר בעל יכולת הגנה גבוהה יותר. אבטחת מידע תשמור על הצפנה גבוהה של החומר המאוחסן במחשב שלכם.